• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Středa 19 Úno 2020
Home OR prevence Vyhodnocení soutěže „PO očima dětí“ – ročník 2016
Vyhodnocení soutěže „PO očima dětí“ – ročník 2016 Tisk Email
Napsal uživatel Vlastimil Nevařil   
Čtvrtek, 23 Červen 2016 00:00

 

Vyhodnocení literární a výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí“  proběhlo v zasedací místnosti HZS Zlínského kraje ve čtvrtek 30. března 2016. Hodnotící komise, složená z profesně specializovaných učitelek Mgr. Miroslavy Sluštíkové ze ZŠ Štípa,  Mgr. Blanky Hlavenkové ze ZŠ Křiby a Josefa Jakuby – vedoucího Okresní odborné rady prevence, vyhodnotila z každé kategorie tři nejlepší práce, postupující do krajského kola.

 

 

Krajské hodnocení proběhlo 3.5.2016 v Kroměříži. Zástupci okresu Zlín se v krajském hodnocení velmi dobře umístili a dvě práce postoupily do celostátního hodnocení. V republikovém kole soutěže v kategorii ZŠ3 získala Lucie Vajďáková z SDH Trnava výborné 2. místo.

Předání ocenění za nejlepší práce v okrese a kraji bylo organizováno nadvakrát. Ve čtvrtek 9.6.2015 navštívili děti v Praktické a speciální škole pro děti s více tělesnými vadami ve Zlíně na Jižních Svazích vedoucí okresní a krajské odborné rady prevence Josef Jakuba, vedoucí kanceláře OSH Zlín Vlastimil Nevařil a členové SDH Zlín – Louky Zdeněk Galba a Antonín Biel. Byly oceněny nejlepší výtvarné práce a všechny děti dostaly sladkosti a drobné dárky. Děti si připravily scénku s hasičskou tématikou. Potom si prohlédly hasičské auto a džberovkami stříkaly na plastové láhve.

23. června 2016 proběhlo v prostorách HZS Zlínského kraje ve Zlíně slavnostní vyhodnocení nejlepších výtvarných a literárních prací okresního a krajského kola soutěže „Požární ochrana očima dětí“. Akce se zúčastnil starosta OSH Zlín ing. Josef Bernátík, vedoucí okresní a krajské odborné rady prevence Josef Jakuba, vedoucí sekretariátu OSH Zlín Vlastimil Nevařil a autoři vyhodnocených prací s doprovodem. V zasedací místnosti HZS ZK převzaly děti diplomy a věcné ceny. Následně územní odbor HZS Zlínského kraje zajistil pro všechny účastníky odbornou přednášku spojenou s prohlídkou garáží se zásahovou technikou.

Okresní sdružení hasičů Zlín děkuje všem, kteří se do této literární a výtvarné soutěže aktivně zapojili, vedení škol a SDH, že vytvořili podmínky k účasti mládeže v této soutěži, SDH Zlín – Louky,  HZS Zlínského kraje a všem ostatním za pomoc při úspěšném zajištění průběhu ročníku 2016.

 

Všem výhercům blahopřejeme a dětem přejeme krásné a pohodové prázdniny!

 Ve Zlíně dne 23.6.2016
Ing. Josef Bernátík, starosta KSH Zlínského kraje